+380995519666 assistant@alexpharm.ua

Таке явище, як шипиця, може принести багато незручностей та страждань. Естетично неприваблива, вона заважає при ходьбі, спричиняючи біль.

Шипиця є різновидом підошовних бородавок. Є чітким обрисом хворобливих ділянок внаслідок гіперкератозу (потовщення шкіри). Має вигляд незначного виступу, що нагадує невеликий вузлик чи сосочок. Може маскуватися під звичайну мозоль і виглядати як шкіра, що ороговіла. Відрізняється від мозолі ниткоподібними розростаннями темного кольору.

Впроваджена вглиб шкіри, як цвях, травмує нервові закінчення, що викликає біль. В результаті постійного тиску або тертя на поверхні шипиці можуть з’являтися тріщини, які запалюються, інфікуються. Це може спричинити різні інфекційні захворювання, утворення флегмон і бешихових запалень. Місце локалізації зазвичай на пальцях ступні, п’ятах та долонях. Часто шипицю плутають із сухим мозолем, що локалізується там же, у місцях тертя та тиску. Легко розпізнати, що є що, можна шляхом простого тесту. Гаряча ножна ванна робить її «волохатою», на відміну від сухої мозолі. Якщо зрізати верхній шар ороговілої шкіри, то можна чітко побачити ниткоподібні розростання темного кольору. Бородавки такого типу мають властивість до постійного розростання, що завдає сильного болю та незручності при ходьбі їх власнику.

Характерною особливістю є властивість проростати у глибші шари шкіри. Бувають поодинокі проростання та множинні. Міцно пригнобивши, згодом темніє і набуває шорсткості. При глибокому впровадженні має у центрі тіла кратероподібне заглиблення.

Не намагайтеся зрізати бородавку самостійно. Зрізавши верхівку однієї, можна спровокувати утворення цілої родини. Часто шипиці розташовуються групами, серед яких виділяється одна велика. Зазвичай, при її видаленні зникають і дочірні освіти.

Основною причиною появу шипиці прийнято вважати активність першого та четвертого типу папіломовірусу людини. Сама собою бородавка є доброякісним новоутворенням вірусного характеру, в основі якого лежить інтенсивне розмноження клітин у верхніх шарах шкіри. Зараження може відбуватися через контакт із носієм активного вірусу папіломи чи предмети, якими той скористався. Інкубаційний період становить приблизно два місяці. Всі ми є володарями цього вірусу, але у більшості він знаходиться у сплячому (прихованому) стані.

Багато факторів можуть спровокувати його пробудження і викликати активізацію, що тягне за собою активне зростання тканин.стрес, психічні та фізичні травми; ослаблений імунітет;

зміна клімату;

підвищена пітливість та надлишок ваги;

незручне вузьке взуття з твердими деталями, високі підбори;

неправильно поставлена ​​хода та кривизна ніг;

наявність судинних захворювань;

недостатня гігієна;

грибкові інфекційні зараження шкіри

Шипиця дуже часто зовні нагадує звичайну мозоль, тому лише фахівець може відрізнити одне від одного. На початку, це невеликий блискучий горбок у тих місцях, де відбувається тертя взуття, або це може бути сусідня прилегла ділянка шкіри. Потім відбувається збільшення в розмірах, шорсткість, і поява в товщі загрубілої шкіри невеликих чорних крапок – закупорені капілярні тромбами судини. Коли відбувається глибоке проростання шипиці, її коріння закріплюється на м’язовій тканині і позбавиться її дуже не просто.

Якщо не видалити корінь, вона буквально за кілька днів проявиться знову, але вже в компанії собі подібних. Виникає біль при ходьбі, іноді з вираженою кульгавістю. Справа в тому, що поживні речовини надходять до неї тими ж порціями, що і до здорових клітин, це активно стимулює її зростання.

Запобігти появі шипиці складно. Якщо є до цього схильність, майже неможливо. Але дотримання деяких елементарних правил дозволить відтягнути чи навіть повністю уникнути таких неприємних проявів.уделите больше внимание уходу за кожей рук и ног;

  • дотримуйтесь елементарних правил гігієни;
  • у громадських місцях обмежте торкання предметів загального користування;
  • не ходіть босоніж у басейнах та спортзалах;
  • при ходьбі босими ногами та пошкодивши шкіру, вчасно зробіть дезінфікуючу обробку;
  • дотримуйтесь правильного балансу при навантаженні.

Позбутися шипиці можна лише одним шляхом – дістатися до її кореневої системи. Зрозуміло, не самостійно. Звернувшись до лікаря, можна отримати вичерпну інформацію щодо лікування зовнішніх проявів захворювання або рекомендацію про видалення хірургічним методом. Отримати направлення до профільної клініки або за порадою лікаря скористатися послугами надійного косметичного салону.

Які методи застосовуються в лікуванні шипиці на нозі?

В арсеналі медикаментозних засобів існує безліч препаратів, що дозволяють позбутися шипиці в початковій стадії її прояву – це гелі, мазі та креми, спеціальні пластирі та розчини.                                                                  Але найкращим у своєму роді препаратом є КОЛЛОМАК. Лікування іншим способом не знадобиться, якщо регулярно застосовувати цей препарат згідно з інструкцією. Шкіра набуде чистого та рівного вигляду.

Важливо! Іноді прискорене зростання шипиці призводить до утворення суцільної бородавчастої поверхні. Слід негайно пройти гістологічне дослідження, щоб унеможливити злоякісне переродження тканини.                                                                                                             Нехай Ваш внутрішній стан ніколи не залежить від зовнішніх проявів. Успішного лікування!