+380995519666 assistant@alexpharm.ua

Основне призначення ваших ніг – тримати вас прямо і рухатися. Проте ваші ноги також можуть бути показником вашого загального здоров’я. Хоча деякі симптоми, які ви можете відчувати, стосуються проблеми з ногами, інші можуть свідчити про проблеми з серцем, нервовою системою, нирками чи іншими органами. Використовуйте наведений нижче посібник із симптомів, щоб допомогти вам розібратися, які ширші проблеми може вказувати на біль у ногах.

Симптом: судоми ніг

Можлива причина: зневоднення

Судома в нозі після тренування, особливо в спеку, може бути важливою ознакою того, що в організмі не вистачає рідини. Для нормального скорочення і розслаблення м’язи покладаються на воду та електроліти, такі як натрій і калій. Занадто мало рідини або електролітів може підвищити чутливість нервів, які контролюють м’язи ніг, що спричинить аномальне скорочення та спазми м’язів.  Усі ваші органи залежать від рідини, щоб нормально функціонувати. Зневоднення заважає клітинам правильно використовувати енергію, транспортувати поживні речовини та ділитися. Якщо швидко не вилікувати, це може стати небезпечним для життя станом. Щоб уникнути занадто малого споживання рідини, пийте воду або спортивний напій, що містить електроліт, до, під час і після тренування.

Симптом: біль у литках під час діяльності

Можлива причина: атеросклероз

Біль у ногах, який спровокований активністю, а також слабкі пульси на ногах і стопах, бліда шкіра та виразки на ногах або стопах, які погано загоюються, є ознаками захворювання периферичних артерій, блокування кровотоку в ноги. Найімовірнішою причиною є атеросклероз, затвердіння і звуження артерій в результаті липкого холестерину і жирових відкладень, які називаються бляшками.  Якщо ваші ноги страждають від недостатнього кровообігу, ймовірно, ваше серце теж. Захворювання периферичних артерій спільні фактори ризику з серцевими захворюваннями, а саме, куріння, високий рівень холестерину, діабет і високий кров’яний тиск. Це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та інфаркту чи інсульту в майбутньому. Щоб уникнути серйозних ускладнень, потрібно змінити свій спосіб життя: позбутися зайвої ваги, стати більш активним, харчуватися здоровою дієтою і кинути палити. Іноді потрібна операція, щоб розкрити або обійти заблоковану артерію. Ваш лікар може порекомендувати розріджувачі крові та судинорозширювальні засоби (ліки, які допомагають відкрити кровоносні судини).

Симптоми: біль, печіння, оніміння та поколювання

Можлива причина: цукровий діабет

Ці відчуття в ногах або стопах можуть бути ознаками діабетичної нейропатії — пошкодження нервів через постійно високий рівень цукру в крові. Високий рівень цукру в крові пошкоджує не тільки дрібні кровоносні судини, які посилають кисень і поживні речовини до нервів, але й самі нерви, не даючи їм посилати правильні сигнали вашому мозку. Ключ до запобігання нейропатії, а також інших ускладнень цукрового діабету, таких як втрата зору, захворювання серця та ураження нирок, полягає в тому, щоб тримати рівень цукру в крові під гарним контролем та модифікувати інші фактори ризику. Не палити; також знижують високий кров’яний тиск і холестерин. Хороший контроль цукру в крові вимагає комбінації змін в дієті, фізичної активності, моніторингу цукру в крові, а іноді і прийому препаратів, що знижують рівень цукру в крові.

Симптом: набряк ніг

Можливі причини: захворювання серця, нирок або печінки

Багато речей можуть викликати набряки на ногах. Щонайменше, це може бути наслідком травми, наприклад, розтягнення або розтягнення, або венозної недостатності. Або це може вказувати на більш серйозну проблему, наприклад:

  • згусток крові в нозі
  • серцева недостатність
  • захворювання нирок або ниркова недостатність
  • захворювання печінки (цироз).

***Кожне з цих умов є унікальним і вимагає від вас співпраці з лікарем, щоб поставити діагноз і розпочати план лікування.