+380995519666 assistant@alexpharm.ua

Підошовна бородавка – це нешкідливий наріст шкіри. Підошовні бородавки з’являються на нижній частині стоп і можуть бути болючими, коли ваша дитина ходить. Вірус змушує верхній шар шкіри швидко рости, викликаючи бородавки. Бородавки зазвичай проходять самі собою через місяці або роки.

Бородавки легко поширюються. Ваша дитина може знову заразитися, торкнувшись бородавки, а потім торкнувшись іншої частини тіла. Інші також можуть бути заражені, поділившись рушниками або іншими особистими речами.

Більшість підошовних бородавок не потребують лікування. Але якщо бородавки викликають у дитини біль або поширюються, лікар може порекомендувати вам скористатися безрецептурним лікуванням. До них відноситься саліцилова кислота або скотч. Ваш лікар може призначити більш сильні ліки для боротьби з бородавками або ввести їм ліки. Ваш лікар також може видалити бородавки хірургічним шляхом або заморозивши їх.

Подальший догляд є ключовою частиною лікування та безпеки вашої дитини. Якщо у вашої дитини проблеми, зателефонуйте своєму лікарю або медсестрі. Також непогано знати результати аналізів вашої дитини та вести перелік ліків, які вона приймає.

Як ви можете піклуватися про свою дитину вдома?

  • Використовуйте кератолітичний засіб КОЛЛОМАК. Саліцилова кислота чинить кератолітичну та помірну антисептичну дії: пом’якшує та усуває ороговілий шар шкіри, підвищуючи ендогенну гідратацію, пом’якшуючи шкіру і знижуючи рН. Чинить помірну протигрибкову та антибактеріальну дію. Препарат не слід застосовувати дітям віком до 2 років. Дітям віком до 12 років слід застосовувати препарат під контролем дорослих.
  • Використовуйте саліцилову кислоту або клейку стрічку за вказівкою лікаря. Ви кладете ліки або скотч на бородавку на деякий час, а потім запилюєте мертву шкіру на бородавку. Ви використовуєте лікування саліциловою кислотою протягом 2–3 місяців або стрічку протягом 1–2 місяців.
  • Дайте дитині зручне взуття та шкарпетки для носіння. Уникайте взуття, яке сильно тисне на ногу.
  • Прокладіть бородавку фетром у формі пампушки або пластиром із кротової шкіри. Придбати їх можна в аптеці. Накладіть подушку навколо підошовної бородавки так, щоб вона знімала тиск на бородавку. Ви також можете помістити прокладки або подушки в взуття вашої дитини, щоб зробити прогулянку більш комфортною.
  • Дайте дитині безрецептурні знеболювальні ліки, якщо ваша дитина відчуває біль. Прочитайте та дотримуйтесь усіх вказівок на етикетці. Не давайте дитині одночасно два або більше болезаспокійливих препаратів, якщо вам це не сказав лікар. Багато знеболювальних засобів містять ацетамінофен – тиленол. Занадто багато ацетамінофену (тиленолу) може бути шкідливим.

 

Коли потрібно викликати допомогу?

Зателефонуйте своєму лікарю або медсестрі зараз або негайно зверніться за медичною допомогою, якщо:

Ваша дитина має ознаки інфекції, такі як:

  • Посилення болю, набряку або почервоніння.
  • Червоні смуги, що ведуть від бородавки.
  • Гній, що витікає з бородавки.
  • Лихоманка.

Уважно стежте за змінами у стані здоров’я вашої дитини та обов’язково зверніться до лікаря або медсестри, якщо Вашій дитині не стає краще, як очікувалося.