+380995519666 assistant@alexpharm.ua

З приходом холодів мільйони українців страждають від простудних захворювань. І, що не дивно, щоб уберегти себе від неприємних симптомів застуди, потрібно доглядати за всіма частинами тіла, в тому числі, і за ногами. Зараз ми розберемо причини появи симптомів застуди і почнемо з ніг.

Однією з проблем є пітливість ніг, або якщо говорити медичним терміном – гіпергідроз Надмірна пітливість ніг, як і інших частин тіла, в медицині називається гіпергідрозом. Вона може бути викликана поганим взуттям, стресом, неправильним доглядом за ногами, а також інфекціями і захворюваннями ендокринної системи. Зберегти від гіпергідрозу може гігієна – ноги потрібно мити двічі на день. Після ранкових процедур корисно обробити шкіру тальком і спеціальним дезодорантом з протигрибковим дією. Ще від пітливості ніг добре допомагають гарячі ванни з шавлією, м’ятою, кропивою або відваром дубової кори. Гарні при гіпергідрозі і розтирання ступень водним розчином яблучного оцту або порошком борної кислоти.

Інша поширена проблема – це коли ноги мерзнуть. Причиною можуть бути порушення капілярного кровообігу або вегето-судинна дистонія, для якої також характерні млявість, безсоння, болі в області серця. Що робити? Тренувати судини! Тут, як і при надмірній пітливості, допоможуть ванночки – гарячі й контрастні.

Переохолодження ніг і гіпергідроз – легкий шлях до застуди. А сезон вже в розпалі. Щорічно крива захворюваності змінюється в один і той же час, відрізняється тільки масштаб епідемії. Підйом починається у вересні, перший пік – на початку грудня. До Нового року настає спад, черговий максимум – в лютому-березні. В кінці зими від простудних захворювань страждають більше мільйона українців, що в чотири рази більше, ніж в новорічні свята. Ближче до квітня захворюваність знижується до осіннього рівня, а в травні-червні епідемічний рік завершується.

Лікарі кажуть, що застуда починається з ніг. Щоб допомогти їм, потрібні як мінімум дві пари взуття, краще – з натуральних матеріалів.

«Потрібно обов’язково добре просушувати взуття, коли приходиш з прогулянки. Повинні бути як мінімум дві пари взуття, якщо ви не можете просушити. Взуття має бути шкіряна або гумова з просоченням. Прокладка повинна бути з повсті або з вовни. Особливо це стосується дітей », – розповіла лікар загальної практики, терапевт Лариса Алексєєва.

Навіть якщо у вас немає грошей на дві пари дорогий шкіряного взуття, це не означає, що ви приречені ходити з пітними ногами і весь час хворіти. «Якщо у вас з’явилися симптоми легкої застуди, то, повернувшись додому, зніміть взуття, шкарпетки, колготки або панчохи і походіть босоніж по килиму», – радить лікар-гігієніст. – «Це не тільки розслаблення для ніг, але і перш за все масаж всіх точок ступні, багато з яких відповідають за стан носоглотки».