+380995519666 assistant@alexpharm.ua

Мозолі виникають внаслідок повторного натискання на «пляму» вашої шкіри. Додаткові шари шкіри ростуть над ураженою зоною, поки не з’явиться більш тверда, піднята шишка. Ваше тіло робить це, щоб захистити вашу шкіру від впливу подразників або зламу. Мозо Мозолі не вказують на медичні проблеми, і вони не є приводом для звернення за невідкладною допомогою. Якщо ви хочете позбутися від мозолів, тому що вам не подобається, як вони виглядають, є кілька природних засобів, які можна спробувати вдома.

Лікування та засоби від мозолів

«Колломак»

Використовуючи високоефективний кератолітик  КОЛЛОМАК  ви гарантуєте собі здорові стопи, пальці ніг і рук, а також спокійне життя та щасливі дні комфорту. Даний препарат має потрійний склад дієвих речовин, які безболісно допоможуть Вам позбутися дискомфорту шкірних покровів та поверне Вас у звичайний режим життя. На уражені ділянки шкіри наносити 1 краплю Колломаку® 1–2 рази на добу. Для дорослих максимальна доза Колломаку становить 10 мл на добу, що відповідає 2 г саліцилової кислоти на добу. Як правило, через 3–4 дні можливо видалити мозолі і мозолистість після прийняття теплої ножної ванни.  Для дітей старше 2 років максимальна доза Колломаку® становить 1 мл, що відповідає 200 мг саліцилової кислоти. Не допускати перевищення цієї дози. Не слід обробляти декілька ділянок шкіри одночасно. При застосуванні препарату у максимальній добовій дозі у дорослих і дітей тривалість лікування не повинна перевищувати 1 тиждень. При лікуванні мозолистості курс становить 3 — 4 дні. Після застосування препарату флакон щільно закрити.

Тепла вода

Перш ніж спробувати що-небудь інше, ви можете обробити мозолисту ділянку 20-хвилинним замочуванням у теплій воді. Висушивши шкіру рушником, подивіться, чи зможете ви акуратно розтерти шар мозоля одним пальцем. Протягом кількох сеансів замочування ви зможете повністю видалити мозоль по одному шару за раз. Просте замочування теплою водою-перший засіб, рекомендований Американською академією дерматології.

«Патчі» від мозолів

«Патчі» від мозолів, що складаються з фетру, силікону та ніжного клею, можна наносити на уражену ділянку і носити під шкарпетками, взуттям, рукавицями або сорочкою. Ці подушечки вбережуть вашу мозоль від подразнення, поки вона заживе.

Яблучний оцет

Вміст кислоти в яблучному оцті може пом’якшити тверду шкірку мозолі. Змішайте разом розчин чотирьох частин води і однієї частини яблучного оцту і замочіть мозоль приблизно на 20 хвилин. Коли ви знімете шкіру з цього розмокання, можливо, вам вдасться краще відшарувати один -два шари мозолі. Не тягніть занадто сильно і намагайтеся бути терплячими. Порушення шкіри навколо або зверху мозолі може призвести до інфекції.

Касторове масло

Касторове масло має властивості, які роблять його природним мастилом для шкіри. Це може бути корисним, коли ви намагаєтеся кондиціонувати шкіру, щоб відтерти мозоль. Замочування вашої мозолі в теплій водяній суміші з 5 столовими ложками касторової олії повинно бути достатнім для того, щоб змастити жорстку шкіру і заспокоїти уражену ділянку.

Пемза

Пемза може бути особливо зручною, коли у вас на ногах або на ліктях мозоль, де її важко побачити. Ретельно розмочивши мозоль, прикладіть пемзу до мозолі і розітріть круговими рухами. Не намагайтеся зняти всю мозоль відразу. Ідея полягає в тому, щоб протирати шкіру протягом кількох застосувань цього засобу.

Епсомова сіль

Епсомова сіль розцінюється як відлущувач. Це лікування особливо корисне, якщо ви намагаєтесь розслабитися після роботи руками і одночасно позбутися від мозолі. Дрібні зерна солі розчиняються, щоб розслабити м’язи та заспокоїти шкіру. Змішання 2–3 столових ложок у тазі або мисці з теплою водою перед замочуванням мозолі може полегшити відшарування.

Наждачний папір

Дуже м’яке використання наждачного паперу тонкого гатунку також може допомогти позбутися  мозолів. Для найкращих результатів поєднайте цей засіб з одним із інших засобів для замочування розчинів у цьому списку. Найкраще спочатку замочити мозоль, перш ніж спробувати наждачний папір.  Обережно натискайте на мозоль і подивіться, чи зможете ви відтерти шар мозолі, чи вона повністю відірветься від шкіри. Якщо мозоль стійка до відриву, повторіть замочування або спробуйте інший раз. Ніколи енергійно не натирайте шкіру наждачним папером.

Олія чайного дерева

Олія чайного дерева є антибактеріальним, протигрибковим і природним антисептиком. Помістіть кілька крапель олії чайного дерева в таз, наповнений теплою водою, і замочіть мозоль, поки не відчуєте, що шкіра починає розм’якшуватися і підніматися. Не замочуйте цей засіб більше 15 хвилин, оскільки масло чайного дерева дуже міцне і може пошкодити шар вашої шкіри, якщо ви перебуваєте над ним занадто довго.

Харчова сода і лимонний сік

Цей засіб передбачає поєднання кислотного компонента (лимонного соку) та хімічного компонента (гідрокарбонату натрію, також відомого як харчова сода), щоб викликати реакцію, яка полегшує видалення мозолів. Для початку вам знадобиться тепла вода, таз і 2-3 столові ложки лимонного соку. Після кількох хвилин замочування мозолі в цьому розчині додайте харчову соду. Дрібні зерна харчової соди та газована дія, додана до лимонного соку, можуть надати цьому намоченню додаткову силу розчинення мозолі.

Коли звертатися до лікаря

Мозолі зазвичай не є приводом для тривоги. Ніколи не використовуйте бритву або гострий посуд, щоб відрізати їх від шкіри. Це може зламати вашу шкіру та спричинити інфікування ділянки, особливо якщо вона все ще стискається або роздратована початковою причиною мозолі. Якщо мозоль починає гноїтись, змінювати колір або рясно кровоточити, слід звернутися за медичною допомогою. Ваш лікар може направити вас до ортопеда, відслідковувати інфекцію або припікати заражену ділянку. Якщо у вас є захворювання, що впливає на кровообіг, і у вас з’являються мозолі на ногах, вам слід довіряти особливо уважному поводженню з ними. Виявлення основної причини ваших мозолів важливо, щоб уникнути проблем зі стопами, які іноді супроводжуються діабетом та серцево -судинними проблемами.

Перспективи та профілактика

Після того як ви подбаєте про мозолі, можливо, ви захочете вжити заходів, щоб вони не повторювалися. Носіння робочих рукавичок або наколінників може допомогти уникнути появи мозолів від роботи руками або на колінах. Часте зволоження рук може зберегти шкіру м’якою і менш схильною до розтріскування та подразнення.  Уникайте ходьби босоніж і переконайтеся, що ваше взуття добре обладнане місцем для дихання вашої шкіри. Обріжте нігті на ногах прямо поперек і тримайте їх короткими, щоб запобігти подразненню ніг. Носіння м’яких шкарпеток і тапочок по дому – це ще один спосіб зберегти нижню частину ніг гладкою і вільною від мозолів.