+380995519666 assistant@alexpharm.ua

За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України.

“За підсумками засідання Державна комісія з питань техногенної та екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила запровадити з 00:00 23 вересня 2021 року” жовтий “рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19 у всіх регіонах України, а також щодо застосування у всіх регіонах України обмежувальних протиепідемічних заходів, що стосуються “жовтого” рівня епідеміологічної небезпеки “,-йдеться у повідомленні.

Шмигаль заявив, що епідеміологічна ситуація в країні стрімко погіршується, тому обов’язком держави є охорона життя та здоров’я людей. Водночас він підкреслив, що наразі вакцинація є найефективнішим способом боротьби з COVID-19, і держава надала можливість будь-якій людині зробити щеплення безкоштовно.

Від 23 вересня по всій країні діють обмеження відповідно до “жовтого” рівня карантину.

  1. Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
  2. Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
  3. Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  4. Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

 

Шмигаль заявив, що Кабінет Міністрів, змінивши свою постанову щодо обмежень щодо COVID-19, також послабив обмежувальні заходи та дозволив економічним та освітнім установам працювати навіть у “червоній” зоні, але за певних умов.

“Обмеження в” жовтій “та” червоній “зонах не поширюватимуться на установи, де персонал та відвідувачі щеплені, мають негативний тест або підтвердження нещодавньої хвороби. Це метод, який сьогодні успішно застосовується низкою країн у Європі та в усьому світі, щоб врятувати людей і не припинити економічну діяльність країни “, – сказав він.

Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я розробили дві версії внутрішніх COVID-сертифікатів в Дії — “жовтої” та “зеленої”. Вони працюють відповідно до нових карантинних обмежень для запобігання поширенню COVID-19. Уряд вже ухвалив зміни до постанови № 1236, які набули чинності з 20 вересня.                                                                Ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані “жовтий” або “зелений”) та міститиме  інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” – про повний курс.