+380995519666 assistant@alexpharm.ua

З однієї сторони,  шведські дослідники виявили, що навіть пацієнти з астмою не мали значних порушень функції легенів.

З іншого боку, німецькі дослідники виявили непорушену функцію легенів після того, як діти та підлітки перенесли інфекцію COVID-19-якщо тільки їх інфекція не була серйозною.

«Пандемія COVID-19 викликала питання про те, чи і як уражаються легені після очищення від коронавірусної інфекції, особливо у молодих людей із загального населення з менш важкими захворюваннями. До цього часу це не було відомо »,-сказала доктор Іда Могенсен, аспірантка Каролінського інституту, яка очолювала шведське дослідження.

Її команда зібрала дані про 661 молоду людину. З них 27% мали антитіла до вірусу SARS-CoV-2, що свідчить про те, що вони були інфіковані. У всіх учасників вимірювали функцію легенів.

“Наш аналіз показав подібну функцію легенів, незалежно від історії COVID-19”,-сказав Могенсен. “Коли ми включили в аналіз 123 учасники з астмою, 24%, які перенесли COVID-19, мали тенденцію до дещо нижчої функції легенів, але це не було статистично значущим”.

Вона назвала результати обнадійливими, але сказала, що дослідники планують розширити дослідження.

“Зокрема, ми хочемо придивитися до людей з астмою, оскільки група у цьому дослідженні була досить невеликою”, – сказала вона. «Нам також цікаво, чи важливий період після зараження, а також тяжкість захворювання та симптоми».

Німецьке дослідження розглянуло довгострокові наслідки COVID-19 у 73 дітей та підлітків у період з серпня 2020 року по березень 2021 року.

«Хоча діти та підлітки, як правило, страждають менш важкими симптомами зараження COVID-19, ніж дорослі, на сьогоднішній день існують лише попередні дані про довгострокові наслідки COVID-19 на функцію легенів у дітей та підлітків»,-сказала керівник дослідження доктор Енн. Шлегтендаль. Вона спеціаліст з дитячої та підліткової медицини та дитячої пульмонології в Університетській дитячій лікарні, Рурський університет-Бохум.

Шлегтендал сказав, що важливо оцінити це у дітей, оскільки зараз вакцини переважно зарезервовані для дорослих та груп високого ризику.

Для свого дослідження її команда провела тести на функцію легенів протягом двох тижнів до шести місяців після зараження COVID-19, і порівняла результати з результатами 45 дітей, які не були інфіковані.

“Ми не виявили статистично значущих відмінностей у частоті аномальних функцій легенів”, – сказав Шлегтендал у прес -релізі Європейського респіраторного товариства. «Вони траплялися у 16% групи COVID-19 і 28% контрольної групи».

Подальший аналіз виявив зменшення об’єму повітря в легенях, яке можна видихнути після глибокого вдиху-відомого як вимушена життєва ємність-у пацієнтів, які перенесли важку інфекцію, будь то COVID-19 чи щось інше, сказав Шлегтендал.

«Ці висновки повинні дати певну впевненість дітям, підліткам та їхнім родинам”, – сказала вона. «Тяжкість інфекції виявилася єдиним провісником легких змін функції легенів, і це не залежить від інфекції COVID-19».

Шлегтендал сказав, що невідповідність між постійними проблемами дихання та нормальною функцією легенів свідчить про те, що причина може бути іншою, наприклад, дисфункціональним диханням, проблемою, яка також була виявлена у дорослих.