+380995519666 assistant@alexpharm.ua

Проведення більше чотирьох годин на день, сидячи перед телевізором, збільшує ризик обструктивного апное уві сні і, як наслідок, хропіння на 78 відсотків, як показало дослідження.

У своєму дослідженні професор Хуанг та його колеги спостерігали за здоров’ям понад 138 000 дорослих у США протягом 10-18 років.

Вони виявили, що підвищений рівень малорухливої поведінки і відповідний низький рівень фізичної активності збільшують ризик обструктивного апное уві сні (СОАС), пише The Daily Mail

Дослідники рекомендують людям, які проводять весь день сидячи, наприклад, на роботі в офісі, більше займатися фізичними вправами у вільний час.

https://1plus1.video/krasota-i-zdorove/2021/1-vypusk-yak-dobre-vispatisya-ta-podolati-bezsonnya-somnolog-sofiya-ustyanceva

Апное уві сні-це стан, при якому дихальні шляхи можуть бути повністю заблоковані вночі, що порушує нормальне дихання і призводить до хропіння і порушення сну. Якщо не лікувати, це може збільшити ризик раку, глаукоми, серцевих нападів, високого кров’яного тиску, інсультів, діабету 2 типу, а також когнітивних і поведінкових розладів.

За оцінками експертів, у всьому світі близько 1 мільярда дорослих у віці 30-69 років страждають обструктивним апное уві сні від легкого до важкого ступеня.

“Ми побачили чіткий зв’язок між рівнями фізичної активності, малорухливою поведінкою і ризиком СОА”, – сказав автор статті і епідеміолог Тяньї Хуанг з Гарвардської медичної школи.

“Люди, які дотримувалися поточних рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо фізичної активності, що передбачають як мінімум 150 хвилин помірної активності на тиждень і проводили менше чотирьох годин на день, сидячи перед телевізором, мали значно нижчий ризик СОАС”.

“Важливо відзначити, що ми побачили, що будь-яке додаткове збільшення фізичної активності та/або скорочення часу сидячої роботи може мати переваги, які знижують ризик розвитку обструктивного апное сну. Різниця в ризику СОАС між сидячою роботою і часом, проведеним сидячи перед телевізором, можна пояснити іншою поведінкою, пов’язаною з цією діяльністю”.

“Це може призвести до додаткового збільшення ваги, що, як ми знаємо, є фактором ризику ОАС”.
Хоча на початку дослідження ніхто не мав обструктивного апное сну, до кінця періоду дослідження у 8733 учасників було діагностовано це захворювання.

Після врахування потенційних змішувальних факторів, включаючи вік, індекс маси тіла та вживання алкоголю / тютюну, команда виявила, що учасники виявили, що ті, хто займався більшою фізичною активністю, мали значно менший ризик розвитку ОАС.

Зокрема, у тих, хто виконував еквівалент три годинного бігу на тиждень, ймовірність розвитку розладу на 54% нижче, ніж у тих, хто виконував тільки еквівалентну кількість вправ, як ходьба протягом двох годин на тиждень.

“Обструктивне апное сну є поширеним і поширеним захворюванням, яке може серйозно вплинути на якість життя людей”, – сказала президент Європейського респіраторного товариства Аніта Сімондс, яка не брала участі в цьому дослідженні.

“Хоча OSA можна лікувати за допомогою сучасних методів лікування, лише менша частина досліджень присвячена профілактиці”, – додав експерт з респіраторної медицини та медицини сну з лікарні Royal Brompton.

“Медичні працівники повинні приділяти першочергову увагу профілактиці та підтримувати людей, які піддаються ризику розвитку ОАС, щоб вони були більш активними, поки не стало надто пізно”.

“Це дослідження доповнює дані про важливість підтримки активного способу життя для запобігання захворюванням легенів, і обнадіює, що навіть невелике збільшення фізичної активності або скорочення часу малорухливого способу життя може принести потенційну користь”.

“Тому це важливе повідомлення, яке потрібно донести до наших пацієнтів та їхніх сімей в клініках первинної медико-санітарної допомоги та респіраторних клініках”.

Повні результати дослідження були опубліковані в European Respiratory Journal.